България
ПОВОД ЗА ГОРДОСТ! 29-годишния Владимир Тенев е най-богатият българин, състоянието му се оценява на 2.6 милиарда лева
Основаната от 29-годишния Владимир Тенев компания “Робинхуд” се оценява на 1.3 млрд. долара, което го прави първият българин – милиардер.
И то без нашенецът да се занимава с криминални деяния или да е богат наследник, а цялото му състояние е изкарано с напълно честен и легален труд, всичко е декларирано, а данъците са платени.
През 2013 г. Тенев завършва университета “Станфорд” в САЩ, където учи математика, и започва бляскавата си кариера като предприемач. Съвсем спокойно може да каже, че е осъществил “американската мечта”, и то преди да навърши 30 години.
Той основава компания заедно с Байджу Бат, с когото се запознава в “Стандфорд”, където Тенев учи математика, а Бат – физика. По-късно двамата стават съквартиранти по време на следването си в университета. Българският предприемач достига до докторантура по математика, която обаче прекъсва.
Владимир е роден в България, но семейството му се мести в САЩ, още когато той е на 4 години. Баща му е икономист и получава работа в Университета на Делауер през 1991 година. Година след него Владимир заедно със своята майка отиват при него.
Само за четири години банкерите от Уолстрийт оценяват капитала на компанията на българина на милиард и 300 милиона долара.
Прогнозира се, че в кратки срокове той й ще се удвои и утрои, което е космическа сума за родните мащаби, но напълно реализирана мечта зад Океана.
Стартът на “Робинхуд” е с едноименно приложение за смартфони, предлагащо безплатна търговия на фондовите борси. Това на пръв поглед просто изобретение е на път да промени финансовите пазари в САЩ, пише bgdnes.bg.
Причината е, че борсите стават достъпни за всеки от телефона му и то без високите такси на брокерите. В момента повече от три милиона американци се ползват от услугите на компанията на най-богатия българин, чиито планове към Европа.
Източник: lifestyle
България
Съседи на Рачков и Мария с шокиращи разкрития за повторното им събиране!
Димитър Рачков и Мария Игнатова пак са разделени! Връзката им издържа едва 35 дни, съобщава „Телеграф”. По думите на съседи на звездите, двамата отново не са заедно, но продължават да поддържат добри отношения. Рачков в момента преживява любовна авантюра с по-млада от него колежка, отново блондинка.
Засега обаче не се знае дали това не е само забежка за лятото, или двамата имат по-сериозни намерения. Дори през ваканцията актьорът е доста натоварен и не му се случва да почива повече от няколко дни. Доскорошната му любима Мария Игнатова пък имала сантименти към бизнесмен, притежател на фирма за интернет доставки. Тя се целела на високо и искала да е на чисто с новия си. Затова поддържала добро поведение и не си позволявала да ходи по барове и купони, както правеше след раздялата си с Рачков.
Въпреки разделите, събиранията и скандалите, Мария и Димитър поддържат добри отношения, издава техни съседи в Панчарево. Димитър оставил на бившата си изгора апартамента в затворен комплекс, а самият той се преселил в къщата, която градеше за семейно гнездо. Тя отново е в същия затворен комплекс, чийто съсобственик е Джуди Халваджиян.
Дори понякога Мария и Рачков се прибират заедно, като той проявява кавалерство към бившата си и често я кара с колата. Когато двамата имаха връзка, Мария била по-скандалджийки настроената, издават техни съседи. Тя имала големи изисквания към всичко, дори за това кое къде да бъде поставено в апартамента им.
България
Вижте новите глоби на КАТ! Пълен ценоразпис! Взимат ти книжката за 6 месеца, при най-малкото
За всички, които се интересуват какви точно ще бъдат новите глоби, публикуваме ценоразпис на нарушенията на пътя:
Превишена скорост
В населени места за превишаване с:
10 км/ч – глоба 20 лв.;
от 11 до 20 км/ч – глоба 50 лв.;
от 21 до 30 км/ч – глоба 100 лв и отнемане на 2 контролни точки;
от 31 до 40 км/ч – глоба 400 лв и 6 точки;
над 40 км/ч – глоба 600 лв и 12 точки;
над 50 км/ч – глоба 700 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв и три месеца без книжка и 16 точки.
Извън населено място за превишаване с:
10 км/ч – глоба 20 лв.;
от 11 до 20 км/ч – глоба 50 лв.;
от 21 до 30 км/ч – глоба 100 лв, и отнемане на 2 контролни точки;
от 31 до 40 км/ч – глоба 300 лв и 6 точки;
от 41 до 50 км/ч – глоба 400 лв и 12 точки;
над 50 км/ч – глоба 600 лв, за всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв и 16 точки.
Паркиране
Паркиране на място за инвалиди, без водачът да има това право – глоба 200 лв.
Паркиране в паркове, градини, детски площадки, площи, предназначени само за пешеходци, и на тротоари – глоба от 50 до 200 лв.
Паркиране в зоната на пешеходна пътека – глоба 50 лева и 3 контролни точки.
Престоява или паркира като втори ред в активна лента за движение – глоба 50 лева и 4 точки.
Паркиране на спирка – глоба от 20 до 150 лева и 3 контролни точки.
Неправилно паркиране – 20 лева.
Без винетка
Лек автомобил – 300 лева.
Превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача – 600 лв.
Превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 места за сядане, камиони с допустима максимална маса 12 или повече тона – 1500 лв.
Камион с две и повече оси с технически допустима максимална маса 12 или повече тона – 3000 лв.
Маневри и разположение на пътното платно
Неправилно престояване – глоба 20 лева.
Нарушение на правилата за разположение на превозно средство върху платното за движение – глоба 20 лева и .
Нарушава правилата за движение назад – глоба 20 лева.
Неправилно престояване – глоба 50 лева.
Движение в BUS лента – глоба 50 лева.
Каране по релси и нарушаване на правилата за преминаване през железопътен прелез – глоба от 20 до 150 лв и 4 контролни точки.
Необозначено спряло на платното превозно средство – глоба 150 лв и 6 точки.
Неосигуряване на преминаване на превозно средство със специален режим на движение – глоба 150 лева и 6 контролни точки.
Каране в насрещното по автомагистрала и скоростен път – без книжка за срок от три месеца и глоба 1000 лв. При повторно нарушение половин години без книжка и глоба 4000 лв.
Не спазване на знаци
Не спира на знак STOP – глоба 20 лева и глоба 7 точки.
Неправилно включване в движението, неправилно престрояване, неправилно изпреварване, не спазване на предимството – глоба 20 лева.
Навлиза след знак, забраняващ влизането на съответното пътно превозно средство, или се движи в забранената посока на еднопосочен път – глоба 30 лева.
Неправилно изпреварване без опасност за движението – глоба 30 лева и 4 точки.
Не спазване светлинните сигнали на пътните светофари и сигналите на регулировчика – глоба 50 лева и 4 точки.
Неспазване на пътни знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението – глоба 150 лева и 6 контролни точки.
Преминаване на червен сигнал на светофара – 100 лева и 10 контролни точки. При повторно нарушение глобата е 200 лева и книжката се взима за месец.
Не осигурява предимство, когато преминава през пешеходна пътека – глоба 100 лева. При повторно нарушение глобата е 200 лева и книжката се взима за месец.
Катастрофа
Катастрофа заради движение с несъобразена скорост и неспазване на дистанция – глоба до 200 лв и 3 точки.
Гуми
Глоба 50 лева се налага за управление на моторно превозно средство с износени или разкъсани гуми и 6 контролни точки.В периода от 15 ноември до 1 март колите трябва да са с предназначени за зимни условия гуми, или с гуми с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм.
Документи и проверка
Не носи свидетелство за управление, контролен талон и талон на превозното средство – глоба 10 лева.
Не носи документ за сключена задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ – глоба 10 лева.
При отказ да се предадат документите за проверка – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.
Управление на моторно превозно средство при отнета книжка – глоба от 100 до 300 лв.
Управление на моторно превозно средство без книжка – глоба от 100 до 300 лева.
Осуетяване на извършването на проверка от органите за контрол – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.
Отказ да се изпълни нареждане на органите за контрол и регулиране на движението – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.
Алкохол
При концентрация над 0.5 до 0.8 промила включително – 6 месеца без книжка и глоба 500 лв, отнемат се и 10 контролни точки.
При концентрация над 0.8 до 1.2 промила включително – година без книжка и глоба 1000 лв.
При повторно нарушение книжката се отнема за една до три години и се налага глоба от 1000 до 2000 лв.
При отказ за проверка за алкохол и/или наркотици – отнемане на книжката за до две години, глоба 2000 лв и отнемане на 12 точки.
Предоставяне на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол и/или наркотични вещества или техни аналози – глоба от 100 до 300 лева.
Участие в гонки
Водач, който организира или участва в нерегламентирани състезания по пътищата, отворени за обществено ползване, или ги ползва за други цели, освен в съответствие с тяхното предназначение се наказва с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 12 месеца и глоба 3000 лв.
За повторно нарушение санкцията е без книжка за срок от три години и глоба 5000 лв.
Други
Неправилно използване на звуков сигнал в населено място – глоба 10 лева.
Изхвърля от превозно средство предмети или вещества, които замърсяват пътя – глоба 30 лева и 5 контролни точки.
Закъснение за технически преглед – глоба до 50 лв.
Управление на моторно превозно средство с емисии на вредни вещества над нормите или с неизправно шумозаглушително устройство – глоба до 50 лева
Използване на антирадар – глоба до 50 лева
Поставен на неправилно място номер – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.
Управление на превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или е без номера – без книжка от 6 до 12 месеца и с глоба от 200 до 500 лв.
Използване на сигнали, предвидени за автомобил със специален режим на движение – отнемане на книжката за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв.
Използване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство – глоба 50 лева и 6 контролни точки
Непоставен предпазен колан – глоба 50 лева и 10 контролни точки.
Превоз на деца в нарушение на изискванията – глоба 50 лева
Управление на превозно средство с нечетлив или закрит регистрационен номер – глоба 50 лева.
Глоби за велосипедисти, пешеходци и пътници
Управление на велосипед без светлоотразителна жилетка – глоба 10 лева.
Преминаване от пешеходец през огражденията от парапети или вериги – глоба 50 лева. Всички други нарушения на пешеходците се санкционират с глоба от 20 лева
Пътуване без колан или каска – глоба 50 лв.
Петел
http://www.dunavmost.bg/
България
Климатологът Рачев разкри ще продължи ли апокалипсисът в Халкидики и къде през август живакът ще удари 46 градуса!
Климатологът проф. Георги Рачев с горещ коментар пред в. „Стандарт“ за времето, което ни очаква през последния летен месец, плашещите прогнози за потопи в Гърция и зимата, която се задава – Проф. Рачев, разгарът на отпуските е, но всеки ден вали и все по-често се питаме – къде е лятото? – Лятото е навън и то е такова, каквото се случва тази година. Не е много топло, но в никакъв случай не е студено. Вярно е обаче, че е много дъждовно. София направи една много висока норма на валеж, почти 180 мм, което представлява почти три пъти месечната норма. По този показател валежите се доближават до 2014 година, особено дъждовна година, и до много валежното лято на 2005 г. Това показва, че не се случва нещо феноменално и изключително. Нито пък толкова невиждано, че да се каже „баба и дядо не помнят такова време от 70 г.“.
Само през последните 15-16 години това е третото дъждовно лято и подчертавам, че то не е студено. Всяко лято е имало по един – два случая, както през юли, когато сутрешните температури са били по-ниски. Но така или иначе, топло е. И хората по морето не се оплакват толкова от липсата на топлина. Повече са облаците, по-малко е слънцето, но пък затова имаме прекрасна вода. Температурата на водата от края на май месец на практика не е падала под 24 -25 градуса. Това преди 30 години не можеше да се види на нашето море. Ние се радвахме и казвахме, че водата е чай, когато тя достигнеше 25 градуса. А през последните години тя е и 26-27 градуса.
Още повече, че ни чака едно друго лято… – Може би през август? – Да, това ще бъде август, когато слънцето ще бъде много много повече , валежите ще бъдат доста по-малко и температурите за един доста дълъг период от време ще останат над 30 градуса. Дори в София, (а тя е сравнително хладна столица, защото е заобиколена от планини), температурите ще бъдат 30 градуса. Още от днес над Балканския полуостров ще се наблюдава малко по-високо атмосферно налягане, каквото не сме виждали от 50 дни. Затова атмосферата беше лабилна, влажна, топла и всеки божи ден някъде в България преваляваше, а на някои места по няколко пъти на ден. Още от 1-ви започва трайно стабилизиране на времето и от 2-и, 3-и август, валежите ще бъдат на отделни изолирани места. Много слънце, по-сухо време и максимални температури от порядъка на 28 градуса. Даже в равнините в събота и в неделя може да очакваме 32-34 градуса. Не ми се мисли за Испания и Португалия, където по това време очакват 45, а може и 46 градуса. Като цяло се нормализира атмосферната циркулация в Европа. – Любителите на почивка на Халкидики се притесниха от прогнозата за наводнения там. Има ли вероятност да се повтори кошмарът от юни? – Прочетох, че там се очаква нов потоп. Освен големите европейски и американски метеоцентрове, прегледах и прогнозите на балканските страни. Ами никъде не даваха потоп. Не знам кой си го е измислил. В природата е възможно да се случи. Ето по-миналата година имахме средиземноморски силен циклон „Медикейн“.
Това бяха наводненията в Каламата и Халкидики. Сега няма никакво основание да се прогнозира апокалипсис от този тип за Халкидики поне за следващите две седмици. Напротив, както за България, така и в Гърция, най-после ще се сбъдне прогнозата, че ще бъде слънчево, топло и сухо. – Как ще се отрази на реколтата прекалено влажното лято ? – Във валежна и влажна година нещо се ражда, и то не малко. Може да не е с високо качество зърното, но пък слънчоглед и царевица има. Може гроздето да не е с висока захарност, но пък има пресни плодове и зеленчуци. Обратното, когато е сухо, нищо не се ражда, всичко загива и загубите са много по-големи в сравнение с летата, когато е топло и дъждовно. – През целия август ли ще усещаме мечтаното слънце? – Поне със сигурност докъм 16-17 август се очертава да има много слънце. Не казвам, че над цяла България ще бъде абсолютно сухо. На местата, където ще превали, ще бъдат изключително малко и главно в планинските райони. Има вероятност за малко повече валежи от летен тип, т.е. за половин ден, за половин час, около периода 7-8 август. След което настъпва отново продължителен период на топло време и високи температури. – Обикновено на Преображение Господне казваме, че времето се пречупва. Така ли ще бъде и този август? – Да. Обикновено при Преображение Господне и на Богоявление, винаги сме казвали, че времето се пречупва. То не се пречупва, в смисъл, че става лошо, но августовското слънце става по-мекичко, не пали така, както е юлското и особено юнското слънце.
Високи са температурите, но започват първите признаци на приближаващата се есен. – А тя ще ни се усмихне ли със слънце? – Есента се очертава да бъде сравнително топла. Световните метеоцентрове дават септември с нормални температури и с малко по-високи валежи в Западна България. Същата е прогнозата за целия месец, що се отнася до двата големи метеоцентъра на американци и европейци. Август е месецът с най-малко валежи през цялата година. Така че смятам, че лятото не ще се завърне, защото то не си е тръгвало нито за секунда, но ще бъде такова, каквото повечето дами го желаят- слънчево, топло и сухо. – Според народните поверия, съдейки по времето на горещниците в края на юли, каква зима ни очаква? – Винаги с голяма усмивка съм разглеждал народните поверия. Има нещо много хубаво, което, ако е топла есента, ще го наблюдаваме пак. Някъде ще цъфне някоя ябълка и ако, примерно, се случи в Кюстендил, според народните поверия това означава студена зима. А ако в Дупница не цъфне ябълка, какво става? Не може зимата в Кюстендил да бъде много студена, а в Дупница да си бъде топла. Няма как да стане. Горещниците минаха- те бяха на 26-и, 29-и и 30-и. Давам ви една дългосрочна прогноза, която се припокрива с дългосрочните прогнози на Американската агенция за изследване на атмосферата и океаните. Сравнително топла зима очаква Балканския полуостров и Европа.
Което не означава, че няма да има минус 15 градуса, или пък че няма да има някъде минус 20 градуса, няма да има виелици, няма да има снегове. Но като цяло средните температури за декември, януари и февруари се очаква да са с около половин, а на някои места с един градус над нормата. Това е поглеждането напред в бъдещето от 1-и август. А горещниците бяха и дъждовни, и топли, и хладни, и ветровити, следователно ни очаква шарена, но топла зима, с много валежи и със съответните атрибути, с които една зима е характерна за България. Предстои да видим. Нека читателите да запомнят тази прогноза, за да видим кое вярно и кое – не. – Отрази ли се дъждовното лято на туризма и как? – От тези данни, които имам аз, по никакъв начин времето не е повлияло на туризма в България. Много малко хора отложиха летуването си по нашето Черноморие за по-късна дата. За Гърция мога да кажа със сигурност, че южната ни съседка даже ще отбележи рекорд по туристи. Не беше толкова страшно и по нашето море така. Вярно, валя, летовниците във Варна наистина много ги намокри, но пак имаше възможност и за слънце.
Няма сериозни откази. Може би малко дръпнаха напред в туризма Западна и Северна Европа, защото при тях вместо лятото да бъде един-два дни, този път беше 50 дни, което те не са виждали от много време. Вероятно затова много хора отложиха записванията в последния момент, защото просто природата им даде възможност да си почиват вкъщи ида се радват на местните дадености. – Септември ще става ли и за море? – Разбира се. Е, няма да можеш да отидеш в 7 ч на плажа, но затова пък ще отидеш в 10 и ще се прибереш в 3-4 часа следобед. Това е хубаво, особено за хората, на които високите температури са им противопоказни. А морската вода ще бъде 25 градуса при всички положения до началото на учебната година.
-
България7 години ago
Важно за всички с коли! Още утре може да изгориш с много пари, ако не прочетеш това!
-
Made BG7 години ago
СПОДЕЛИ ЗА ДА ГО ПОДКРЕПИМ!!! 18-годишният Йордан Ангелов e най-умният човек в света! Той направи нещо удивително
-
България6 години ago
Съседи на Рачков и Мария с шокиращи разкрития за повторното им събиране!
-
България6 години ago
Жена заподозря 26-годишния си мъж в изневяра и нае детектив! Това, което откри, я остави шокирана и безмълвна
-
България6 години ago
Един от най-точните хороскопи, които някога сте чели
-
България7 години ago
За 20 секунди намерете тъжното човече! Вижте, какво означава, ако го намерите бързо!
-
България7 години ago
Ето я най-ефективната диета на проф. Мермерски! Сваляте 10 кила за месец без усилия!
-
Здраве7 години ago
Ето какво крият дерматолозите! Нанасяте, престоява за 10 минути на лицето и кожата ви е свежа като на 20 годишна!